O nas

IMG_0895Joanna Olesińska-Prus – z wykształcenia antropolog kultury, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka psychologii edukacji, neurodydaktyki oraz stylów uczenia się. Wielbicielka map myśli i grywalizacji.

Chęć ułatwienia ludziom nauki zawiodła ją wprost do Barbary Prashnig w Nowej Zelandii, a łącza internetowe tę podróż umożliwiły. Stamtąd sprowadziła do Polski Analizę Stylu Uczenia się (LSA). Dzięki temu prowadzi działania profilaktyczne, mające na celu jak najwcześniejsze odkrycie u uczniów ich talentów i predyspozycji do nauki.

W założonym przez siebie centrum edukacji
Edu & You pomaga młodzieży i dorosłym (niezależnie od wieku i lat, które minęły od ukończenia przez nich szkoły) zdać maturę.

Nie toleruje bezsensownego i nikomu nieprzydatnego zakuwania, a stawia na trening umiejętności. Zależy jej by kreować samodzielnie myślących przyszłych maturzystów i studentów, którzy poradzą sobie z każdym zadaniem, egzaminem i w życiu.

Prywatnie, żona, mama Dominiki (8 lat) i Mikołaja (4 lata). Najciekawsze pomysły przychodzą jej do głowy przy odnawianiu  starych mebli. Uwielbia dawać „starym gratom” drugie życie.IMG_0368

IMG_0370

mały portret

 

 


IMG_1052
IMG_0391

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Magdalena Fojcik-jaAdamek – z wykształcenia polonistka, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka książek, układania puzzli i fotografii. Wspólny język z Joanną Olesińską-Prus znalazły dzięki zamiłowaniu do map myśli, grywalizacji i marzeniu o nowoczesnej szkole.

W Edu & You od sierpnia 2015 roku pomaga dorosłym i młodzieży w realizacji wielkiego marzenia, jakim jest zdobycie świadectwa maturalnego.DSC_8214

Informatory maturalne zna jak własną kieszeń. Każdego dnia udowadnia kursantom i tym, którzy dopiero myślą o maturze, że na maturę nigdy nie jest za późno. Inspiruje, uskrzydla, ratuje w momentach kryzysów.

Prywatnie żona, mama Wojtka (3 latka). Uwielbia rozpieszczać swoją rodzinę zdrowymi potrawami i wypiekami.

6 myśli nt. „O nas

 1. witam mam takie pytanie, skończyłam szkołę w 2012 roku, nie podchodziłam w ogóle do matury, i chcę podejść w 2017 i czy będę zdawać na starych czy nowych zasadach.? Moja była wychowawczyni mówiła, że na starych, a nie jest pewna, dziękuję za odpowiedz

 2. Dzien dobry,

  Zdawalam stara mature w 1996 z przedmiotow wylacznie humanistycznych (j.polski + 2 j.obce). Po latach chcialabym „uzupelnic” moje swiadectwo maturalne o matematyke i biologie. Czy taka mozliwosc istnieje, jak przeliczane sa wowczas punkty i czy taka opcja jest praktykowana jesli dzis ubiegamy sie o przyjecie na studia o kierunku scislym?
  Bardzo dziekuje za wszelkie informacje i pozdrawiam serdecznie,

  Kasia

 3. Szanowne Panie,

  czy ukończywszy w 1998 roku wówczas jeszcze liceum zawodowe (szkoła zdaje się już nie istnieje), jednak bez podchodzenia do matury (próbowałem sił kilka lat później w jednym z warszawskich CKU, jeszcze na starych zasadach – niestety bezskutecznie) przystępowałbym jeszcze do starej matury czy już tylko nowej (znalezione przeze mnie informacje niejednokrotnie bywały rozbieżne włącznie z tym, że nie ma już tzw. starej matury – bez względu na to, kiedy i jaką kto szkołę ukończył)? Za ewentualną odpowiedź uprzejmie dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *