Pierwsze kroki do matury po latach – rozdajemy prezenty!

Darmowy kurs z trzech przedmiotów maturalnych. Dołącz!

  • „Czy zdołam w niecały rok przygotować się do matury po latach?”
  • „Nic już nie pamiętam”
  • „Matematyka to zupełnie nie moja bajka”
  • „Ostatnie wypracowanie napisałam 25 lat temu”

– to tylko wybór z najczęściej padających zdań w rozmowach z osobami, które myślą o zdawaniu matury po latach. I kiedy odpowiadam, że rok zupełnie wystarczy, że w głowie bardzo dużo zostało, że matematyka potrafi być ciekawa, a pisania się nie zapomina, najczęściej spotykam się z wątpliwościami i niedowierzaniem. Często nie pomaga nawet powołanie się na przykład tysięcy osób, które co roku z sukcesem przystępują do egzaminów maturalnych. Czas to zmienić i pokazać niedowiarkom, że jeśli się chce, to można!

Czytaj dalej

Matura po latach 2018: pytania i odpowiedzi, czyli przyjdź na webinar!

Chcesz podejść do matury po latach w 2018 roku, ale nie wiesz od czego zacząć? Boisz się, że nie zdążysz się przygotować? Nie wiesz, jak pogodzić przygotowania z innymi obowiązkami? Jeśli tak, przyjdź w najbliższą sobotę o godzinie 10:00 na webinar, czyli spotkanie na żywo on-line.

Czytaj dalej

Maturalna wyprawka

Już za dwa tygodnie pełną parą ruszy nowy rok szkolny. To będzie rok wielkich zmian, bo w podstawówkach pojawi się nowa VII klasa, a gimnazja będą wygaszane. Szkół średnich i matur te zmiany jeszcze nie dotkną, jeśli więc myślicie o zdawaniu matury po latach, to 2018 rok będzie jednym z niewielu już momentów, kiedy będzie można do niej podejść w miarę spokojnie i bez ryzyka, że zasady jej zdawania po latach z dnia na dzień się zmienią (a tak już nie raz się działo!). A jeśli decyzję macie już za sobą, pora wykonać kolejny krok i rozpocząć przygotowania, czyli wrócić do szkoły 😉
Czytaj dalej

Jutro ogłoszenie wyników, czyli idziemy na wakacje!

Jutro wielki dzień – ogłoszenie wyników matury 2017! Wielki dzień zacznie się już po północy, kiedy to na stronach internetowych OKE pojawią się informacje o rezultatach. Jak sprawdzić wyniki w Internecie, pisałam TUTAJ. Pozwolę sobie już dziś ogromnie pogratulować wszystkim tegorocznym maturzystom i życzyć udanych wakacji! A co jeśli czegoś jednak nie udało się zdać? To nie koniec świata, bo przecież jest termin poprawkowy!

Czytaj dalej

Jak przeczytać 7 książek w 30 dni odsłona druga, czyli jak czytać i słuchać za darmo

W poprzednim wpisie pokazałam Wam, jak bez żmudnego treningu szybkiego czytania i bez maszyny zatrzymującej czas udało mi się zwiększyć liczbę czytanych książek do 7 w miesiącu. Zrobiłam to dzięki połączeniu słuchania i czytania, ale szerzej o tym TUTAJ. Obiecałam również, że zdradzę, jak czytać e-booki i słuchać audiobooków za darmo. Zatem do dzieła!

Czytaj dalej

Magiczny sposób na listę lektur, czyli jak przeczytać 7 książek w miesiąc

Zacznę od pewnego wyznania: uwielbiam czytać! Tak – jestem jedną z tych osób, które bez książek nie wyobrażają sobie życia i które – jak Joanna Chyłka, jedna z moich ulubionych bohaterek literackich ostatnich miesięcy – jeśli jest coś, co można przeczytać, zamiast obejrzeć, zawsze wybierają tę pierwszą opcję. W tym kontekście dziwnie pewnie zabrzmi to, do czego jeszcze chcę się przyznać, ale powzięłam mocne postanowienie, że wyjawię ten sekret. Otóż zdradziłam książki. I przyznaję się do tego bez bicia. Długo ze sobą walczyłam, byłam im długo wierna, ale względy praktyczne jednak przeważyły…

Czytaj dalej

Pan Tomek i Dzień Dziecka :-)

Niecałe dwa tygodnie temu w czasie webinaru podsumowałam naszą blogową maturalną kampanię informacyjną dotyczącą matury po latach. Zarówno podczas webinaru jak i we wszystkich wpisach, które w ramach kampanii pojawiały się na łamach bloga, starałam się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania. Mniej więcej w tym samym czasie dostałam pierwszego maila od Pana Tomka. Specjalnie podkreślam, że pierwszego, bo wymieniliśmy ich kilkanaście, a w jednym z nich przeczytałam: „Przepraszam za kłopot z tymi moimi wiadomościami, ale jedynie państwa portal jest jak na razie najsolidniejszy i dostarcza dobrych i rzetelnych informacji takim przerażonym osobą jak ja :-)”. Co tak przeraziło Pana Tomka, że zdecydował się napisać do mnie kilkanaście maili?

Czytaj dalej

Jak sprawdzić wyniki matury w Internecie?

Do ogłoszenia wyników matury 2017 pozostał jeszcze ponad miesiąc. Każdy maturzysta wie, że 30 czerwca powinien zjawić się w szkole, żeby odebrać świadectwo maturalne (lub informację o uzyskanych wynikach, jeśli – nie daj Boże – gdzieś się noga powinie). Nie każdy wie jednak, że wyniki matury będzie mógł poznać nieco wcześniej – w Internecie.

Czytaj dalej

Sobota 20 maja, 10:00, czyli zapraszam na webinar!

W jednej z reklam, którą można ostatnio zobaczyć w telewizji, rozmawiają ze sobą dwie przyjaciółki. Pierwsza opowiada, jak jej mąż załatwia kredyt gotówkowy. Mówi, że znakomicie się do tego przygotował, odbył owocną rozmowę z pracownikiem banku i czekają teraz na rozpatrzenie wniosku. Druga mówi, że z mężem również potrzebowali zastrzyku gotówki, mąż użył swojej karty kredytowej i razem rozłożyli pożyczona kwotę na wygodne raty. A to wszystko przy śniadaniu.
– Użył karty kredytowej? Ale przecież to jest drogie! – odpowiada jej zszokowana przyjaciółka nr 1.
– W XXX (tu pada nazwa banku)? Nie żartuj – mówi na to druga.
Jak to ma związek z maturą po latach i webinarem, na który będę chciała Was zaprosić? Nie będę Was namawiała do brania kredytu czy zadłużania się na karcie kredytowej, ale na pewno będę chciała zmienić Wasze myślenie o maturze po latach.

Czytaj dalej